×
© 2021 Damlapınar Su Arıtma Sistemleri
Online Bakım Takip
Alt Başlıklar
Edi Sistemleri -  || Damla Pınar Konya Su Arıtma Sistemleri | Konut Su Arıtma Sistemleri, Sanayi Su Arıtma Sistemleri, Hastane Su Arıtma Sistemleri, Kozmetik Su Arıtma Sistemleri, Tekstil Su Arıtma Sistemleri, Gıda Su Arıtma Sistemleri, Su Dolum Sistemleri, Yüzme Havuzu Su Arıtma Sistemleri, Tarım Su Arıtma Sistemleri, Tablet Tuz, Evsel Su Arıtma Ürünleri, Açık Kasa Arıtma Sistemleri, Kapalı Kasa Arıtma Sistemleri, Ev tipi Arıtma Sistemleri, Mini Yumuşatma Sistemleri, Midi Yumuşatma Sistemleri, Makxi Yumuşatma Sistemleri, Arıtmalı Su Sebilleri, Su Arıtma Yedek Parça, Filtreler Su Arıtma, Endüstriyel Su Sistemleri, Filtrasyon Sistemleri, Kum Filtre Sistemleri, Karbon Filtre Sistemleri, Demir Filtre Sistemleri, Arsenik Filftre Sistemleri, Su Yumuşatma Sistemleri, Otomatik Yumuşatma Sistemleri, Debi Kontrol Yumuşatma Sistemleri, Yüzey Borulamalı Yumuşatma Sistemleri,  Kabinet Yumuşatma Sistmeleri, Ters Ozmoz Sistemleri, Deniz Suyu Arıtma Sistemleri, De Mineralizasyon Arıtma Sistemleri, De İyonize Arıtma Sistemleri, Su Depoları, Saf su Sistemleri, Edi Sistemleri, Gri Artıma Sistemleri, Konteynır Tipi Arıtma Sistemleri, Ultra Viyole Sistemleri, Kimyasal Dojaz Sistemleri, Atık su Arıtma Sistemleri, Sera Su Arıtma Sistemleri, Havuz Arıtma Sistemleri, Havuz İnşaat, Havuz Filtrasyon, Havuz Kimyasalları, Havuz Bakım ve Onarım, Fiber Glas Havuz Sistemleri, Dozajlama Sistemleri, Konya Su Arıtma, Konya Su Arıtma Bakım Onarım, Konya Su Arıtma Projelendirme, Konya Su Arıtma Kurulum, Konya Su Arıtma Tedarik, Konya Su Arıtma Danışma Merkezi, Konya Su Arıtma Taahüt, Konya Su Arıtma Ürünleri, Su Arıtma Ürünleri

Sizlere sürekli saf su tedariği sağlayabilen edi su arıtma sistemleri, su arıtma sisteminde kimyasal kullanmadığı için çevreci olarak bilinmektedir. Az yer kaplayarak sizler için her zaman aynı kalitede saf su üretebilen sistemimiz işletmeniz için az maliyetle yüksek verim sağlamaktadır. Yüksek iyon giderimi ile her noktada size 7/24 saf su temin edebilmektedir.

EDI SİSTEMLERİ

Standart CDI-Low sistemleri 0.39 m3-saat kapasiteden başlayarak 40.88 m3-saat kapasiteye kadar üretilmektedir. Tekli veya en fazla 8 adet paralel bağlı IONPURE® CDI-LX modüllerinden oluşmaktadır. Şasesi üstünde güç kaynakları, kontrolörleri, borulaması, numune alma vanaları, kimyasal temizlik bağlantıları ile suyun debisini ve kalitesi ölçen enstrümentasyonları bulunmaktadır. İstenilmesi durumunda sıcak su (mak 85 0C) ile sanitize edilebilen sistemler de imal edilebilmektedir. Standart CDI - High sistemleri ise 22.7 m3-saat ile 136.3 m3-saat kapasite aralığında üretilmektedir. İçeriğinde tekli ve çoklu Ionpure® VNX modülleri bulunmakla birlikte, şase üzerinde güç kaynakları, kontrolörleri, borulaması, numune alma vanaları, kimyasal temizlik bağlantıları ile suyun debisini ve kalitesi ölçen enstrümentasyonları da bulunmaktadır. Sürekli elektrodeiyonizasyon güvenlidir ve ters ozmoz ürün suyunu bir üst kaliteye çıkarmak için kullanılan ve kimyasal gerektirmeyen tek yoldur.

CDI - Low and High sistemleri, Deiyonizasyon tanklarına veya rejenerasyon kimyasallarına ihtiyaç duymadan, 18 megohm-cm ürün suyu kalitesinde sürekli ve yüksek kalitede su üreten tescilli ve güvenilir bir proses kullanan sistemlerdir.

 

EDI SİSTEMİNİN AVANTAJLARI

  • EDI üniteleri, mekanik olarak tipik yenilenebilir iyon değiştirici sistemlere göre daha basittir.
  • EDI üniteleri, iyon giderme rejenasyonu için beklemeye gerek duymaksızın 7/24 sürekli çalışabilir.
  • EDI sistemlerinde ürün suyu kalitesi zamanla değişmezken, oysa yenilenebilir iyon gidermede ürün suyu kalitesi reçine doygunluk evresine geçmeye başladıkça azalır.
  • EDI sistemlerinin en belirgin faydası, rejenerasyon prosesinin ortadan kaldırılması ve tehlike oluşturabilicek rejenerasyon kimyasalların - asit ve kostiklerin kullanılmamasıdır.
  • EDI sistemlerinde rejenerasyon işgücü ve kimyasal maliyeti yoktur, onun yerine az miktarda elektrik harcaması yapar. EDI konsantresi (veya geri çevirdiği ) akıntısı 5 ila 20 kat arası yüksek konsantrasyonda sadece beslemeye suyu kirleticileri barındırdığı için genellikle arıtmaya ihtiyaç duymadan bu kirleticileri dışarı atar, veya başka proseslerde kullanılır.
  • Tehlikeli kimyasalların ortadan kalkmasıyla , işyeri sağlığı ve güvenliği arttırabilmektedir. Bugünlerde artan düzenleyici etkilerle çalışma alanları, depolama, kullanım, nötralizasyon ve tehlikeli kimyasalların ortadan kaldırılması yasa gereğince belirlenen şartlara uyması için dökümantasyon ve gözetleme gibi ek maliyetlere sebebiyet verir.
  • Suyun içindeki kirliliğin çoğu çözünmüş tuzlar olduğu için deiyonizasyon işlemi genellikle saf suya yakın yüksek temizlikte su üretir, bu işlem hızlıdır ve çökelme sonucunda tortu oluşumunu engeller.

Hizmet

Alanlarımız