HAVUZ KİMYASALLARI

Genel olarak havuz kimyasalı klor, pH düşürücü, yosun önleyici, çöktürücü, parlatıcı, ayak dezenfektanı, yüzey temizleyici, iyon tutucu ve kış bakım kimyasalı olarak genellenebilir.

 

  Havuzlarımızın temiz, bakımlı ve sağlıklı olması bizler için çok önemlidir. Gerek sağlık açısından gerekse görünüm açısından havuz temizliği ve dezenfeksiyonu dikkat edilmesi gereken noktalardır. Havuz suyunu şartlandırmamız yani istenilen duruma getirmemiz gerekmektedir. Bunu sağlayan en önemli şey havuz kimyasallarıdır. Birçok farklı havuz kimyasalı vardır ve bunların kullanım alanları farklı farklıdır.

 

  Şimdi aşağıda havuz kimyasallarının kullanım amacı, havuz kimyasallarının kullanım miktarı gibi temel bilgileri sizlerle paylaşacağız. Yalnız unutulmamalıdır ki havuzun tipi, konumu, kullanıcı sayısı, hava sıcaklığı gibi değişkenler havuz kimyasalları kullanım oranını değiştirecektir. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ilgili havuz parametrelerinin kabul edilebilir ve gerekli sınırlar içerisinde kalmasını sağlamaktır.